Stolařství ŠputaStolařství Šputa s.r.o.
+420 602 574 369
+420 724 552 092

Dřevostavby poskytují nízkonákladové a komfortní bydlení

Dřevostavby patří mezi nejžádanější stavby současnosti a může za to nejen nízká pořizovací cena, ale i vysoká kvalita, přírodní materiály a skvělý vzhled. Jsme schopni zrealizovat stavbu na klíč včetně projektu a stavebního povolení. Pokud i vy uvažujete o dřevostavbě, jste na správném místě, naše společnost patří mezi zkušené poskytovatele, kteří vám postaví dům, o kterém jste vždy snili.

Mám zájem o konzultaci

Metoda 2by4

Všechy naše dřevostavby stavíme metodou 2by4. Metoda 2by4 sice nemá český název, někdy však bývá nazývána „letmá montáž“. Vznik anglického názvu není nijak tajemný. Čísla značí příčný průřez dřevěných sloupků, které se při stavbě používají, tedy 2x4 palce (50x100 mm). Z dnešního pohledu to možná vypadá úsměvně, ovšem za velký rozmach dřevostaveb mohou především obyčejné hřebíky. S jejich sérióvou se lidé svých domovů dočkali mnohem dříve. 

Důležité je, že touto metodou vám postavíme nízkoenergetický dům ve velmi krátké době. S dnešními moderními technologiemi, které používáme, vám i my garantujeme krátké čekání na váš vysněný dům.

Jaké jsou výhody dřevostaveb

Nízké náklady

Vytápění patří mezi nejvyšší položky v nákladech za bydlení. Dřevěná konstrukce, s kvalitní tepelnou izolací, vám sníží náklady na vytápění až o několik tisíc korun měsíčně. V dřevostavě můžete bez obav využít podlahové topení.

Rychlá výstavba

Jsme schopni postavit váš dům během tří měsíců, čímž ušetříte za náklady na bydlení ve svém stávajícím domě nebo bytě.

Změny nejsou problém

Velkou výhodou dřevostaveb, oproti jiným materiálům, je jejich variabilnost. Vaše rodina se rozrůstá a potřebujete přistavit další patro či jinak dům upravit? Pro dřevostavby to nepředstavuje žádné komplikace.

Tenčí zdi poskytují více prostoru k bydlení

Dřevěné zdi jsou o několik cm tenčí než zdivo, proto poskytují více prostoru k bydlení. Ačkoliv jsou dřevěné stěny tenčí, jejich tepelné vlastnosti jsou srovnatelné se zděnými stěnami.

Kvalitní subdodavatelé

Při vybírání subdodavatelů preferujeme především vysokou jakost dodávaného materiálu. Při jejich výběru jsme velmi pečliví.

Dlouholeté zkušenosti

Naše dlouholeté zkušenosti v oboru se nebojíme kombinovat s vašimi neobvyklými nápady, které jsou pro nás výzvou.

Jak se staví dřevostavba

Podívejte se na naší galerii a projděte si s námi stavbu dřevostavby. Od výkopových prací, základovou desku, stavbu 2by4 konstrukce přes elektromontáž, podlahové topení, vylití podlahy anhydridem až po sádrokartony, obklady koupelen a finální terénní úpravy.

Zobrazit postup stavby

Naše referenční stavby

Zázemí bobové dráhy Čeladná

Stavba na klíč zázemí bobové dráhy na Čeladné. Aby dřevostavba zapadla do okolí byl na fasádu použit palubkový fasádní obklad.

Rodiný dům Klimkovice, 5+kk, 189m2

Stavba rodinného domu typu bungalov o dispozici 5+k a obytné ploše 189m2 v Klimkovicích u Ostravy. Vytápění je zajištěno elektrickým podlahovým topením společně s krbem.

Rodinný dům Šenov, Bungalov 5+1

Stavba rodinného domu typu bungalov o dispozici 5+1 a obytné ploše 148m2. Dům byl stavěn na na betonové základové desce systémem 2by4. Dům je vytápěn elektrickým podlahovým topením a zateplen polystyrenem o šířce 140mm. Čelní stranu domu zdobí fasádní obklad ze sibiřského modřínu.

Mám zájem o nezávaznou konzultaci